Periudha | 30 Dhjetor – 02 Janar 18


Searching Availability…


Valamar Lacroma është 6 minuta më këmbë nga plazhi. Hoteli siguron hyrje falas në Ragusa Spa me pishina, sauna, palestër dhe qendër estetike, Valamar Lacroma Dubrovnik është e vendosur në Gadishullin​ Babin Kuk. Ajo ka dhoma me ajër të kondicionuar me Wi-Fi mga ku mund të shihen Ishujt Elaphiti.
Gatimet Mesdhetare dhe ndërkombëtare të përgatitura nga shefat profesionistë shërbehen me elegancë në restorantin à la carte Langusto Restorant. Mysafirët mund të zgjedhin me shiju një kafe ose një pije në barin e hotelit.
Dhomat në Valamar Lacroma​ janë të pajisura me minibar, TV LCD satelitor, kasaforta dhe ekspres kafeje. Çdo njësi ka një banjo private me tharëse flokësh.
Qyteti i vjetër i Dubrovnikut është 5 km larg. Ju mund të arrini lehtë në qendër me anë të transportit urban dhe vizitoni rrugët karakteristike të Dubrovnikut.
Babin Kuk është një zgjedhje e zgjuar për turistët e apasionuar pas bregdetit, plazhit dhe eksplorimit të qyteteve të vjetra.